Radek Beneš

Co dělají Vaše peníze, když spíte?

Většina z nás si vydělává peníze především tím, že pracuje a věnuje jim aktivně svůj čas. Co ale dělají naše peníze, když si odpočineme a jdeme spát? To je otázka, která může být pro mnohé z nás záhadou. 

V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak mohou vaše peníze pracovat i tehdy, když vy spíte.

1. INVESTICE

Investice jsou jedním z nejlepších způsobů, jak si nechat peníze vydělávat i v době, kdy se sami věnujete jiným věcem. Investovat můžete do různých aktiv, jako jsou akcie, fondy, nemovitosti nebo kryptoměny. Pokud se vám podaří najít dobré investice a správnou strategii, můžete si zajistit pasivní příjem, který bude proudit i tehdy, když sami máte volno.

2. SPOŘENÍ

Spoření může být další způsob, jak si nechat peníze pracovat pro vás. Pokud budete každý měsíc ukládat peníze na spořicí účet s vysokým úrokem, můžete si zajistit pasivní příjem z úrokových výnosů. I v době kdy jsou úrokové sazby nízké, stále existují některé banky, které nabízejí výhodné podmínky. 

V dnešní době však úrokové sazby nízké nejsou, avšak samotné spoření neochrání hodnotu peněz před inflací. Hlavní přínos spoření je ochrana vašich peněz před spotřebou, tedy ochrana před sebou samým.

3. PODÍLOVÉ FONDY

Podílové fondy jsou dalším způsobem, jak nechat peníze pracovat i během vašeho spánku. Tyto fondy investují do široké škály aktiv, jako jsou akcie, dluhopisy nebo komodity. Díky tomu jsou mnohem méně rizikové než přímé investice do akcií. Pokud vám tedy záleží na stabilitě a chcete si nechat peníze vydělávat bez velkých rizik, mohou být podílové fondy pro vás skvělou volbou.

Podílové fondy mohou pro investora znamenat velký přínos s minimální vlastní aktivitou i bez znalostí finančního trhu. Stačí jen peníze poslat do podílového fondu a profesionálové se o ně postarají. Poraďte se však s odborníkem, neboť ne všechny fondy jsou vhodné pro každého investora. 

4. PŮJČOVÁNÍ PENĚZ

Poslední způsob, jak si nechat peníze vydělávat, je půjčování peněz. To může být vhodné pro ty, kteří mají dostatečné finanční prostředky a chtějí si zajistit vyšší příjem. Půjčování peněz může být prováděno v rámci P2P (peer-to-peer) půjčování, kdy si půjčující lidé mezi sebou půjčují peníze bez zprostředkování banky. Další možností je investovat do půjčování prostřednictvím crowdfundingových platforem, kde si lidé mohou půjčit peníze na financování svých projektů. V obou případech je nutné zvážit rizika spojená s půjčováním peněz. Především jde o riziko neschopnosti nebo neochoty dlužníka splatit dluh.

 

Závěrem chci zmínit, že každý způsob, jak si nechat peníze vydělávat našeho přímého dohledu, má své výhody i nevýhody. Je nutné pečlivě zvážit, jaké máte investiční cíle a svoji toleranci k riziku, a poté si vybrat vhodnou strategii.

 

Přijďte se poradit. Věnuji vám 30 minut svého času zdarma. Můžeme se potkat online a ušetřit navíc i svůj čas. 

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s mým Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.