Radek Beneš

Praktické tipy, jak upravit a připravit nemovitost pro prodej, aby zaujala potenciální kupující a dosáhla co nejvyšší ceny.

Začněte s prvním dojmem 

První dojem je zásadní, když potenciální kupující navštíví vaši nemovitost. Ujistěte se, že vstupní prostor, předsíň a příjezdová cesta jsou čisté a upravené. Přidejte do těchto prostorů živé rostliny nebo dekorativní prvky, které vytvoří přívětivou atmosféru.

Zlepšete vizuální prezentaci

Kvalitní fotografie a videa jsou klíčové pro přilákání zájmu kupujících. Nechte si vyfotografovat nemovitost profesionálním fotografem a zvažte možnost vytvoření videoprohlídky. Použijte osvětlení a perspektivu tak, aby zvýraznily nejlepší aspekty nemovitosti. Vhodné jsou také virtuální prohlídky, které umožňují kupujícím prozkoumat nemovitost online.

Proveďte úpravy a renovace

Opravte drobné nedostatky a provedete-li to finančně, zvažte i větší úpravy, které zvýší hodnotu nemovitosti. Malování, oprava poškozených podlah, modernizace kuchyně nebo koupelny mohou mít značný vliv na dojem, který nemovitost vyvolá u kupujících.

Nezapomínejte na stávající vybavení

Při prezentaci nemovitosti si všimněte stávajícího nábytku a dekorací. Zvažte jejich úpravu nebo nahrazení modernějším zařízením, které bude lépe odpovídat současným trendům a vkusu potenciálních kupujících.

Přizpůsobte marketingovou strategii

Využijte digitálního marketingu a sociálních médií k propagaci nemovitosti. Založte si profesionální webovou stránku nebo profil na realitních portálech a sociálních sítích. Vytvořte atraktivní inzerát, který bude obsahovat výhody a specifika nemovitosti, a cíleně ho šiřte mezi relevantní publikum.

Spolupracujte s profesionály

Pokud se necítíte dostatečně jistí ve všech aspektech prodeje nemovitosti, můžete si najmout realitního makléře nebo profesionála zabývajícího se home stagingem. Tito odborníci mají zkušenosti a know-how, jak efektivně prezentovat nemovitosti a dosáhnout co nejlepších výsledků.

S pomocí těchto tipů budete mít vyšší šanci připravit svou nemovitost na prodej a zaujmout kupující. Pamatujte si, že kvalitní prezentace, důkladná údržba a vhodná marketingová strategie jsou klíčové pro úspěšný prodej nemovitosti.

A nebo mi prostě zavolejte! 🙂

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s mým Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.