Radek Beneš

V posledních dnech se objevila v politické diskusi otázka týkající se opravy domů našich předků, zvláště těch, kteří dědí nemovitosti.

Politici se přetahují o právo na dotace, ale co to opravdu znamená pro majitele nemovitostí?

Pokud se podíváte na podrobnosti programu “Oprav dům po babičce”, uvidíte, že je to v podstatě variantou programu “Nová zelená úsporám”. Oba programy mají za cíl snížit energetickou náročnost budov a jsou prakticky totožné v technických parametrech i ve výši dotací.

Hlavní rozdíly spočívají v tom, kdy se dotace vyplácí a jak jsou nastavena omezení pro majitele nemovitostí. Zatímco program “Oprav dům po babičce” vyžaduje komplexní přístup k opravám, “Nová zelená úsporám” umožňuje žadatelům podávat žádosti na dílčí opatření, což poskytuje více flexibility v případě, že neplánujete kompletní renovaci.

Ať už jste vlastníkem nemovitosti nebo uvažujete o koupi, je důležité být informovaný. Sdílejte tyto informace s ostatními a učiňte z tohoto politického diskurzu něco užitečného. Přijďte k nám pro více informací a pomůžeme vám na vaší cestě k domovu snů.

 
Netušíte zda a jak můžete využít ve svých finančních plánek dotace na energeticky úsporné opatření? 
Nejenom, že tuším, ale mám s tím reálné zkušenosti a spolupracuji s profesionály v tomto oboru. Pište, volejte, přijďte na kávu…

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

HLEDÁTE BYT?
Zadejte si poptávku zdarma