Radek Beneš

Prodej nemovitosti v exekuci: Jaké jsou možnosti a rizika?

Jako realitní makléř a finanční poradce se někdy setkávám s dotazy ohledně prodeje nemovitosti v exekuci. Jedná se o specifickou situaci, ve které je důležité znát příslušné zákony a podmínky, abyste se vyhnuli potenciálním problémům. 

Obecně platí, že majetek v exekuci nelze prodávat ani darovat. Nicméně existují určité výjimky, které umožňují prodej v určitých případech. Je ale důležité si uvědomit, že prodej nemovitosti v exekuci není jednoduchou záležitostí a vyžaduje obezřetnost a konzultaci s odborníky.

 

Omezení a podmínky prodeje nemovitosti v exekuci

Je důležité si uvědomit, že kupní smlouva, která by překračovala vymezené výjimky, by byla neplatná. Existuje však možnost prodat nemovitost před nedobrovolnou dražbou. Avšak i v tomto případě je nutné splnit několik podmínek. Dlužník musí získat souhlas exekutora a ostatních věřitelů, a to jak fyzických osob, tak i bank nebo jiných institucí, vůči kterým má dluhy. Další důležitou podmínkou je, aby prodejní cena odpovídala hodnotě stanovené znaleckým posudkem.

Rychlé jednání a výhody prodeje před nedobrovolnou dražbou

Pokud se vaše nemovitost ocitne v exekuci, je výhodné jednat rychle. Spojte se s realitním makléřem a právním expertem a společně hledejte nejvhodnější řešení. Prodej nemovitosti před nedobrovolnou dražbou může mít pro vás mnohé výhody. Je pravděpodobné, že dosáhnete vyšší ceny za nemovitost, než byste získali z dražby. Je to také příležitostí prokázat vaši schopnost flexibilně reagovat v dané situaci a hledat optimální řešení.

Prodej nemovitosti v exekuci: Možnosti a rizika pro kupující

Pokud máte zájem o koupi nemovitosti v exekuci, je důležité si uvědomit, že to může být složitá záležitost s určitými riziky. Získání hypotéky pro nákup takové nemovitosti je sice možné, avšak vyžaduje komplexní jednání a doložení potřebných dokumentů. Dalším rizikem je, že se můžete ocitnout v situaci, kdy získáte nemovitost s majitelem, který odmítá odejít a považuje ji stále za svou.

Přesto existuje možnost úspěšného nákupu nemovitosti v exekuci s minimálním rizikem. S pomocí zkušeného realitního makléře, sestavením odborných smluv a dobrou znalostí práv a povinností prodávajících i kupujících, můžete dosáhnout výhodného obchodu a ušetřit nějaké peníze. Nejste v rozporu se zákonem a zároveň si ověříte svou schopnost najít optimální řešení i v náročných situacích.

Příklad: Jak prodej před nedobrovolnou dražbou může být výhodný

Představme si situaci, kdy se vlastník nemovitosti dostal do exekuce a čeká ho nedobrovolná dražba. Spolupracuje s realitním makléřem a právním expertem, kteří rychle jednají a připravují prodej nemovitosti před dražbou. Díky jejich úsilí a znalostem se podaří dohodnout na prodeji za přijatelnou cenu. Nakonec je nemovitost prodána před dražbou a majitel získá vyšší částku, než by bylo možné dosáhnout prostřednictvím dražby.

Vypadá to snadné, ale zdání klame. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak by nebyly sociální sítě plné srdceryvných příběhů. Hrozí vám exekuce nebo uvažujete o koupi nemovitosti v exekuci? Najděte si chvilku a zavolejte mi.

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s mým Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.