Radek Beneš

Výkup nemovitosti nebo spolupráce s makléřem? ​

Potřebujete prodat nemovitost rychle a získat peníze co nejrychleji?

Existuje mnoho subjektů, které nabízejí výkup nemovitostí. Nicméně, je důležité si položit otázku, kdy se tato možnost nevyplatí a jak se vyvarovat finanční ztráty.

Pokud jste v minulosti prodávali nemovitost, pravděpodobně jste narazili na reklamy výkupu nemovitostí s lákavými nabídkami jako “peníze ihned, na ruku, do 2 dnů, do týdne, až 120% reálné tržní hodnoty”. Přestože to může být lákavavé, buďte opatrní a promyslete si všechny aspekty.

Většinou budete jednat s obchodníkem s nemovitostmi, a ten vám nikdy nedá více peněz, než za kolik později sám nemovitost prodá. Musí na tom mít zisk, protože se tím živí. Smlouvy a přepis na katastru nejsou otázkou několika minut, jak se může zdát. Navíc odhadní cena, kterou vám nabídnou (často kolem 50% hodnoty nemovitosti), bude výrazně nižší než skutečná tržní hodnota.

Pokud se ocitnete v situaci, kdy nemáte jinou možnost, ověřte si alespoň společnost nebo osobu, se kterou jednáte. Můžete snadno přijít o peníze i o nemovitost.

Pokud máte ještě trochu času, obraťte se na renomovaného makléře. Zjistíte, že prodejní cena nemusí být snížena o statisíce, abyste prodali rychle. Správně nastavená cena a kvalitní prezentace nemovitosti  zajistí úspěšný prodej, někdy dokonce za vyšší cenu, než jste původně předpokládali. Je přeci škoda přijít o stovky tisíc a ještě k tomu rychle. Příliš nízká cena často vzbuzuje podezření. A úvodní poradenství od realitního makléře vás nic nestojí.

Jak tedy správně prodat nemovitost co nejrychleji?

Začněte konzultací ceny s odborníkem, který zná lokalitu a možná dokonce už má zájemce z předchozích prohlídek v okolí. Makléř vám může pomoci s vhodnou inzercí nemovitosti, včetně fotografií, videa a 3D skenů. Mnozí makléři jsou schopni propagovat nemovitost na sociálních sítích, vytvořit vlastní webové stránky a provést reklamní kampaně. Důležité je promyšleně prezentovat nemovitost k prodeji. Fotka z mobilu na bazoši je sice zadarmo, ale chcete opravdu škudlit na svém nejcennějším majetku?

Každý krok při prodeji nemovitosti si důkladně promyslete, nebojte se ptát, hledat informace a reference. Nepodceňujte význam tak důležitého a často nejdražšího obchodu ve svém životě. Nebo mi prostě zavolejte a všechny tyhle rady hoďte za hlavu :-).

Využijte možnosti online konzultace se mnou. 
Rád vám poskytnu veškeré potřebné informace a pomohu vám s realizací vašich individuálních potřeb. 

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s mým Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.