Radek Beneš

Váš balkon: skutečné útočiště nebo místem nečekaných omezení? 🌿☀️

Když hledáte nové bydlení, balkon může být tou nejatraktivnější částí. Představte si ranní kávu na slunci, letní grilovací večery s přáteli, nebo květiny a zahrádku, které vám udělají radost. Ale pozor, některé z těchto radostí mohou způsobit problémy.

Balkon: Vaše osobní útočiště nebo společný prostor?

Možná si myslíte, že balkon je vaše vlastní území. Ovšem, i když si zde vytvoříte květinový ráj, balkon může být považován za společný prostor. Pravidla, která se na něj vztahují, jsou proto klíčová. Záleží na listině “Prohlášení vlastníka”, ve které jsou definované společné prostory.

Zalévání květin: Na co si dát pozor?

Květiny na balkoně jsou nádherné, ale co když voda z květinových truhlíků přetéká a kape na balkón nebo okna sousedů? Nejste první, koho napadne zalévat květiny tak, že se voda valí dolů. Nikoho určitě nepotěší, když mu každý den znovu umyjete okna nebo spolu se svými květinami zaléváte i ty sousedovy. 

Pravidla, pravidla a ještě jednou pravidla

Máte-li v plánu grilovat, je dobré se seznámit s pravidly domu. Balkon je často považován za společný prostor, a to i ve starších budovách. Na to nezapomínejte a grilování ve společných prostorách nemusí být povolené.

Grilování na balkoně: Co říká zákon?

Pokud plánujete grilování nebo oslavu, mějte na paměti, že balkonové párty by neměly rušit sousedy. Pokud žijete ve městě, je je lépe využít sdílené grily v parku.

Tipy pro harmonické balkonové grilování

Pokud se do toho přesto pustíte, vyberte si gril, který je bezpečný a sousedy neprovokuje. Ohleduplnost vůči ostatním je klíčová.

Balkonová etiketa je nezbytná

Balkon může být nádherným prostorem, ale předtím, než začnete plánovat své balkonové aktivity, zjistěte pravidla a omezení. A to platí nejen pro grilování, ale i pro zalévání květin. Výsledkem bude spokojenost nejen vaše, ale i vašich sousedů. Balkon je sice úžasný, ale i on má svá pravidla a etiketu, kterou je dobré respektovat.

Kontaktní formulář

Hledáte vhodný pozemek pro stavbu vysněného domku nebo podnikatelskou činnost? Sháníte nové bydlení či zvažujete prodej nemovitosti? Nebo chcete poradit, jak výhodně naložit se svými financemi? Napište mi přes kontaktní formulář. Brzy se ozvu.

Stisknutím tlačítka ODESLAT FORMULÁŘ potvrzujete, že jste se seznámili s mým Prohlášením o ochraně osobních údajů a souborech cookie.